Mire lehet használni a rövid vagy hosszanszínátmenetes fonalakat?
Megpróbálok segíteni ebben a témában, hiszen tudom sokan tanácstalanok, milyen amigurumi figurának áll jól a színátmenetes fonal.
A boltban nagyon szép, változatos, vidám, kis gombolyagok, sokszor hosszabb időt töltenek vásárlás után a polcokon, fiókban, dobozokban, mert nehéz elképzelni milyen horgoláshoz illenek.
Rövid színátmenetes
fonalakkal a legnehezebb szerintem. Egy az egyben én nem is nagyon szeretem használni, inkább kombinálom egy kontraszt-színnel, ez ad egy keretet a színkavalkádnak, kiemeli és nem lesz túl sok.
Pl. a sárga dínómat igazán feldobta az
a vegyes tarka fonal amit egyszer csak azért vettem meg mert szééééép
(Limone Color Schoeller Stahl Tropic)
Egy színű fonallal csíkos pulóvernek használva is nagyszerű ez a típusú fonal.
A zokninyuszi mintám első nyuszija így készült.
Plinky szörnyihez is kiválóan használható egy rövid színátmenetes fonal,kombinálva egy főszínnel. Igazán vicces és vidám ettől a fonaltól lesz.
Hosszan színátmenetes
fonalakkal sokkal szebb egy teljes figurát is meghorgolni. Mutatós csíkozva is mint pl a Zizi zebra figurámnál, mintha több gombolyagot használtam volna, pedig csak egyre volt szükség.
Zokninyuszi pulcsi is készült ugyanebből a fonalból. Illetve a fej mintájából horgolt tojások is. A tojás és a nyuszi leírása ingyenesen elérhető
Egy másik kedvencem volt még ez a "DENIM" tipusú színátmenetes fonal - ami kicsit a koptatott farmerre emlékeztet. Ezt egy sötétebb színnel kombináltam a bálnánál - ennyi pont elég ahhoz hogy a színátmenetes fonal érdekes színezete érvényesüljön.
Kevert fonalból is létezik denim színátmenetes - ez is nagyon nagy kedvenc fonal, sajnos nagyon rossz a gyártása, nincs állandó színválasztéka.
A blog megírása után is készülhettek ilyen fonalhoz minták, gyere és nézz körül, ha még mindig nem tudod mihez kezdj a fonaladdal :)
Comments